Noszenie zegarka na ręku jest czymś, co w dzisiejszych czasach nie ma takiego znaczenia, jakie powinno mieć, technologia poszła do przodu tak bardzo, że z naszymi telefonami komórkowymi możemy zrobić praktycznie wszystko i nie jest już konieczne, aby mieć zegarek z nami cały czas. Ale są też inne powody, dla których uważam, że bardzo ważne jest posiadanie dobrego zegarka na nadgarstku, takie, które wykraczają daleko poza zwykłe mierzenie czasu.

Dla wygody

W dzisiejszych czasach większość z nas ma w kieszeni smartfona, na którym mamy wszystko czego potrzebujemy, czy to kalkulator, aparat fotograficzny, kamerę wideo, książki, media społecznościowe, bank i oczywiście czas.

Ale bez względu jak proste może się to wydawać, konieczność wyciągania telefonu z kieszeni pięćdziesiąt razy dziennie, aby sprawdzić godzinę staje się uciążliwym zadaniem.

To właśnie wtedy dostrzegamy prostotę, jaką jest po prostu spojrzenie na zegarek na naszym nadgarstku, by sprawdzić, która jest godzina. Możemy to robić tysiąc razy dziennie i nie będzie to denerwujące, wystarczy, że przekręcimy nadgarstek, zerkniemy na zegarek i tyle.

Styl

W czasach starożytnych mężczyźni nosili wiele akcesoriów z różnych materiałów, które reprezentowały poziom społeczny, do którego należeli.

Jednak z czasem, ze względów praktycznych i bezpieczeństwa, mężczyźni zmniejszyli liczbę noszonych akcesoriów (np. w czasie wojen, gdzie noszenie pierścieni i naszyjników mogło być niebezpieczne dla ich osobistego bezpieczeństwa).

Dzisiaj, akcesoria dla mężczyzn są ograniczone, dlatego dobrze zaprojektowany zegarek jest doskonałym sposobem, aby pokazać swój styl bez konieczności przeciążenia się z pierścieniami, łańcuchami i kolczykami i innymi niepraktycznymi elementami. Inną obecnie możliwością jest smartwatch. Więcej o stylizacji ze smartwatchem tutaj.

Zegarek wskazuje status

Mężczyzna zawsze powinien dbać o swój wygląd osobisty, zwłaszcza jeśli chce odnieść sukces w życiu i właśnie w tym przypadku zegarek staje się bardzo ważnym elementem naszego stroju i naszego wizerunku.

Wielokrotnie wydaje nam się, że ludzie pomyślą, że wydajemy pieniądze na drogi zegarek, co jest marnotrastwem.

Ale niekoniecznie tak jest. Ludzie, z którymi się spotykamy, zauważą, że jesteśmy ludźmi sukcesu, a pieniądze są czymś, co jest na drugim planie, na tyle, że możemy wydać naszą pensję na mały gadżet do mierzenia czasu. W ten sposób stworzą obraz nas jako silnych, pracowitych mężczyzn, którzy są w stanie podjąć ważną decyzję, nie dając się ponieść zwykłym idiotyzmom.