Zastanawiałeś się, dlaczego zegarki Rolex nigdy nie tracą swojej wartości rynkowej?
Celowym zabiegiem firmy Rolex jest sterowanie ilością wypuszczonych do obiegu zegarków. Produkują oni liczbę zegarków poniżej faktycznego zapotrzebowania na rynku, aby nie przepełnić rynku i spowodować hiperinflację. Marka Rolex od lat jest znana przez politykę zaniżonej produkcji zegarków.

Rolex’owi udaje się utrzymać postrzeganą przez nich odpowiednią cenę zegarków. Postrzegana cena, jest jest tak naprawdę prawdziwą wartością jaką są za nią w stanie zapłacić klienci i bardzo często zegarek używany lub zegarek z drugiej ręki będzie wskazywał ile konsumenci są chętni zapłacić za produkt, w przeciwieństwie do tego, za ile wyceni go producent.

Cena używanych Rolex’ów nieznacznie spada po zakupie, ale koniec końców kilka lat później ich wartość odbija i przekracza ich pierwotne ceny detaliczne. W przypadku niektórych modeli cena wywoławcza jest w rzeczywistości wyższa niż cena katalogowa, ze względu na niedobór o którym mowa na początku artykułu.

Jak odróżnić podróbkę od oryginału zegarka Michael Kors

Rolex zapewnia naprawy większości swoich produktów, które zostały wydane w całej historii firmy. Jest to nieco kontrowersyjne, ponieważ podobnie jak inne wielkie firmy tworzące zegarki, stopniowo zamykają dostęp do części zamiennych niezależnym warsztatom i stawiają wysokie wymagania przed oficjalnymi centrami napraw.

Kolekcjonerzy starych zegarków mogą być ostrożni, nie chcą oni, aby stare elementy dodające wartości zegarkowi zastąpiły nowsze, które zabiją jego wartość i uznanie. Jednak tak długo jak zwykły konsument nie sprzeciwia się temu, w jaki sposób przebiega naprawa zegarków, firma pozostaje ze swoją świetną reputacją na całym świecie.
Biorąc pod uwagę wszystko napisane powyżej, ilość zegarków emitowana poniżej punktu krytycznego przyczynia się do tego, że zegarki Rolex nigdy nie tracą na swojej wartości i mogą okazać się świetną inwestycją.